Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Glogar odešel od firmy Visteon-Autopal

Novojičínská společnost VISTEON – AUTOPAL, jež vyrábí zejména osvětlovací techniku do automobilů, přešla od americké společnosti Visteon International Holdings na španělský holding VISTEON HOLDINGS ESPAŇA. Společnost přitom opustil generální ředitel Ladislav Glogar.

 

Prostředníkem v transakci byl další člen skupiny, Visteon European Holdings Corporation (VEHC), na nějž Američané převedli svůj podíl letos v lednu. O dva měsíce později přešla většina novojičínské firmy do rukou Španělů. VEHC si v Autopalu ponechal podíl menší než 0,1 procenta.
    Společnost opustil generální ředitel Ladislav Glogar, který Autopal vedl 17 let, a nahradil ho zahraniční manažer. K výměně se firma oficiálně vyjádří později.
    Visteon-Autopal vyrábí součástky pro 12 světových automobilek. Devadesát procent produkce je určeno na export, největším tuzemským odběratelem je Škoda Auto. Mimo Nový Jičín má pobočky také v Rychvaldě na Karvinsku a v Hluku na Uherskohradišťsku.
    V roce 2005 firma meziročně zvýšila tržby téměř o šest procent na 11,2 miliardy, čistý zisk vzrostl o pětinu na 423 milionů korun. Loňské výsledky zatím společnost neoznámila.

 

12.květen 2007