Kategorie
Značky
Regiony
 
 

GM a PSA měly tiskovku k alianci

Viceprezident GM a předseda dozorčí rady Opelu Steve Girsky a předseda představenstva PSA Peugeot Citroën Philippe Varin odpovídali tento čtvrtek na tiskové konferenci, která se konala v bruselském Maison de l’Automobile, na otázky novinářů.

Cílem setkání bylo podrobně představit, jakého pokroku dosáhli oba partneři v rámci své globální strategické aliance, jejíž založení bylo oznámeno 29. února 2012.

Jak obě skupiny uvedly dne 20. prosince 2012, v dohodnutých termínech byly podepsány konečné smlouvy o nákupu, logistice a společném vývoji vozů.

Úkoly a odpovědnosti týkající se společného vývoje platforem: MPV segmentu C značky Opel/Vauxhall, CUV segmentu C značky Peugeot a MPV segmentu B obou skupiny se budou vyvíjet na platformách PSA Peugeot Citroën.

GM povede vývoj MPV segmentu B pro obě skupiny. Na vývoji modernizované platformy segmentu B pro vozy s nízkými emisemi CO2 určené pro novou generaci vozů Opel/Vauxhall a PSA Peugeot Citroën v Evropě a v ostatních zemích světa se budou podílet oba partneři.

Společná organizace nákupů v Evropě

Smlouvy podepsané v loňském roce počítají rovněž s vytvořením společné organizace nákupů v Evropě, která se bude opírat o společný podnik. Tato struktura nyní získala souhlas všech příslušných antimonopolních orgánů a v blízké době začne fungovat Společná nákupní organizace (Joint Purchasing Organisation – JPO).

Na přechodnou dobu bude zřízením platformy pověřen manažer GM. Nejpozději do roka ho nahradí viceprezident pro nákupy a jeho zástupce, kteří se budou pravidelně střídat, vždy jeden z každé skupiny.

4.únor 2013