Kategorie
Značky
Regiony
 
 

GM chce zrušit až 5600 míst v divizi Opel

Největší americká automobilka General Motors plánuje zrušit zhruba 3000 až 5600 pracovních míst v továrnách divize Opel po celé Evropě, aby zvýšila ziskovost a zeštíhlila výrobu. Informoval o tom dnes německý časopis Auto Motor und Sport.

Dodal, že firma nyní o tomto kroku jedná se zástupci zaměstnanců. GM podle svých internetových stránek zaměstnává v Evropě 55.651 lidí. Firma již počet pracovníků v Evropě snížila zhruba o pětinu, připomíná agentura Reuters. Nová vlna snižování počtu evropských zaměstnanců se podle časopisu dotkne továren Opel v Belgii, Německu, Španělsku a Británii i továrny Saab ve Švédsku.
    Mluvčí společnosti Opel potvrdil, že probíhají jednání se zástupci zaměstnanců. Údaje časopisu Auto Motor und Sport o rozsahu rušení pracovních míst však označil za velmi spekulativní. Dodal, že firma neplánuje žádnou významnou restrukturalizaci ani drastické snižování počtu zaměstnanců.
    "Týká se to řady opatření k dalšímu zvýšení produktivity," řekl k jednáním mluvčí. Zdůraznil, že pokud bude zapotřebí snížit počet zaměstnanců, nepřikročí firma k nucenému propouštění.
22.březen 2008