Kategorie
Značky
Regiony
 
 

GM investuje do Opelu 4 miliardy EUR

Představenstvo koncernu General Motors uspořádalo ve středu tiskovku (10. 4. 2013) v Rüsselsheimu. Co bude s Opelem?

GM deklaroval podporu v podobě schválení rozsáhlého investičního programu: GM do roku 2016 investuje v Německu resp. V Evropě celkem 4 miliardy EUR! 

„Jako globální výrobce automobilů potřebuje General Motors silné zastoupení v Evropě – v oblasti konstrukce, vývoje, výroby a prodeje,“ prohlásil Dan Akerson, představenstva a CEO GM na včerejší tiskové konferenci v Rüsselsheimu. „Opel je klíčovým faktorem našeho úspěchu a má plnou podporu mateřské společnosti.“

Představenstvo GM si vybralo Německo pro svoji pravidelnou schůzi proto, aby se na vlastní oči přesvědčilo o pokrocích při realizaci desetiletého rozvojového plánu Opelu DRIVE!2022 a o složité situaci evropského automobilového průmyslu. Představenstvo GM využilo této příležitosti i pro setkání s ekonomy, odboráři a politiky.

Kromě předsedy představenstva GM na včerejší tiskové konferenci v Rüsselsheimu vystoupil také generální ředitel automobilky Opel Dr. Karl-Thomas Neumann, předseda dozorčí rady Steve Girsky a předseda rady zaměstnanců Dr. Wolfgang Schäfer-Klug. Správní rada dnes na svém zasedání přivítala i čestné hosty z oblasti politiky – pozvání přijal Volker Bouffier, ministerský předseda spolkové země Hesensko, velvyslanec USA v Německu Phil Murphy a Patrick Burghardt, primátor města Rüsselsheim.

11.duben 2013