Kategorie
Značky
Regiony
 
 

GM oznámil změny ve střední Evropě

S platností od 1. listopadu 2009 nastaly v regionální organizaci General Motors Central and Eastern Europe významné změny, jejichž důsledkem je vznik dvou nových subjektů: Opel a Chevrolet, informoval mluvčí importérství Martin Hejral.

Proces řízené separace dvou nejdůležitějších značek GM v Evropě byl zahájen už během prvního čtvrtletí tohoto roku. Změny se projeví i ve změně názvů nových organizací: Opel Southeast Europe LLC a Chevrolet Central and Eastern Europe LLC, které budou odpovědné za prodej, marketing a poprodejní služby pro modely Opel a Chevrolet v tomto regionu. 
Chris J. Lacey, bývalý výkonný ředitel General Motors Central and Eastern Europe, se po 14 letech působení v regionu přesunul do německého Rüsselsheimu aby převzal novou odpovědnost jako výkonný ředitel mezinárodních operací značky Opel (Executive Director Opel International Operations).
Výkonným ředitelem regionálního zastoupení Opel Southeast Europe LLC se stal Farid Anabtawi, výkonným ředitelem Chevrolet Central and Eastern Europe se stal Andy Higgins. Obě zastoupení sídlí (jako doposud GM CEE) v Maďarsku ve městě Budaörs.
Národním ředitelem Opelu pro Českou republiku a Slovenskou republiku se stal Stephane Chauville, národním ředitelem Chevroletu pro Českou republiku a Slovenskou republiku se stal Pavel Drábik.
Uvedené změny se promítly i do změn kontaktních osob pro novináře:
Kontaktem pro značku Opel v ČR a SR bude i nadále Martin Hejral, kontaktním osobou pro záležitosti týkající se značky Chevrolet v ČR a SR se stává Dalibor Klíma. Tito PR manažeři budou pracovat pro své značky v obou státech, každý z nich bude mít lokální podporu v Bratislavě, resp. Praze.
20.listopad 2009