Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Golfový turnaj INFINITI CZECH NATIONAL PRO-AM 2009 zná vítěze

Od pátku do neděle hostil golfový resort Monachus v Nové Bystřici třídenní turnaj INFINITI CZECH NATIONAL PRO-AM 2009, který je součástí letošní golfové tour Pilsner Urquell Czech PGA a byl jedním ze dvanácti turnajů ryze české profesionální série. Vítězové turnaje budou mít možnost si během jednoho víkendu vyzkoušet některý z vozů z portfolia Infiniti.

Ve třech dnech se na krásném hřišti Monachus nakonec utkalo 50 profesionálních hráčů a 69 amatérů. V prvních dvou dnech měli amatéři možnost hrát bok po boku profesionálů, což byla pro všechny rozhodně velice zajímavá zkušenost. Zejména pak první den, kdy mohli profesionální hráči udílet i cenné rady a podělit se o svoje bohaté zkušenosti ze hry. Mnohé herní finesy tak některým amatérům pomohly ke zlepšení jejich HCP.
 
V neděli, kdy probíhalo druhé kolo turnaje profesionálů, byla ve hře také speciální cena ve vložené soutěži „hole in one“ na jamce č. 10. Hráči měli opravdu velkou motivaci: nový vůz Infiniti G37 (sedan). Štěstí však tentokrát bohužel nikomu z hráčů nepřálo a hole in one zůstala neproměněna. Nicméně alespoň šťastní vítězové turnaje dvojic si odvezli vouchery na zapůjčení vozu z portfolia Infiniti na víkend.
 
Do finálového hodnocení profesionálů se započítávaly body v modifikovaném stablefordu získané za dva dny. Hned první den vstoupil razantně do hry Lukáš Tintěra, když nasbíral 8 bodů a ujal se tak vedení. V neděli ho však zradil finiš a tak skončil na celkovém 4. místě. Ovšem i toto umístění je obrovským úspěchem, neboť Lukáš je ve vodách profesionálních hráčů čerstvým nováčkem.
 
O druhé a třetí místo se podělili Petr Skopový a Jakub Stanislav. První místo a s ním i prize money 50 tisíc korun z celkové dotace 300 tisíc korun si odvezl Petr Nič. Toho v prvních měsících roku trápily zdravotní problémy, nicméně nyní se již prezentuje opět ve své staré dobré formě.
11.září 2009