Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Goodyear nabízí pro sezonu 2007 dvě novinky

Goodyear představila Eagle F1 Asymmetric a Goodyear DuraGrip.

Nová pneumatika Eagle F1 Asymmetric údajně přináší inovační technologii aktivní přilnavosti při zatáčení – Technologie Active Cornergrip. Tato nová technologie umožňuje rovnoměrnější kontakt pneumatiky s vozovkou po celé šířce běhounu, a větší přilnavost při zatáčení. Díky speciální závodní běhounové směsi zvyšuje pneumatika Eagle F1 Asymmetric také přilnavost na mokru.
Pneumatika Goodyear DuraGrip, speciálně vyvinutá tak, aby se vyrovnala s tlakem, který na automobil i pneumatiky vyvíjí neustálé zastavování a rozjíždění se v městském provozu. Má poskytovat vysoký kilometrový proběh, aniž by ztratila cokoli z výkonnostních a bezpečnostních vlastností.
Goodyear DuraGrip charakterizuje směs s obsahem siliky, která zvyšuje kilometrový proběh, posiluje výkon pneumatiky za mokra a zajišťuje kratší brzdnou dráhu. Pneumatiku také charakterizuje asymetrický tvar běhounu a dvě souvislá vnější žebra, umožňující lepší ovladatelnost díky maximálnímu zvýšení přilnavosti na suchém povrchu. Otevřená část dezénu pneumatiky a obvodové drážky zajišťují lepší ovladatelnost za mokra a odolnost vůči aquaplaningu. Pevné vnější ramenní bloky poskytují boční stabilitu ve vysoké rychlosti, zatímco 3D-BIS lamely zaručují stabilitu při vysokém tlaku a maximální brzdný výkon.

25.duben 2007