Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hájek jde z LeasePlanu do italské pobočky, nahradí ho Mitterwald

Generální ředitel společnosti LeasePlan ČR Jaromír Hájek (43) byl jmenován do čela italské pobočky. Novým generálním ředitelem LeasePlanu ČR se stal dosavadní obchodní a marketingový ředitel společnosti Martin Mitterwald (35). 

Hájkův přesun je v rámci skupiny LeasePlan prvním jmenováním manažera z bývalého východního bloku do nejvyšší pozice v jedné ze západoevropských poboček. LeasePlan je evropským lídrem operativního leasingu automobilů a celosvětově patří k největším firmám poskytujícím automobilové služby. 
Hájek stál v čele české pobočky od jejího založení v roce 1995. O rok později firma zahájila svou obchodní činnost. Společnost dlouhodobě ovládá přibližně 50 procent domácího trhu. Italská pobočka je pětkrát větší než ta v ČR a v rámci skupiny LeasePlan je čtvrtá největší. Ve správě má přibližně 100.000 vozů. Hájek před svým angažmá v LeasePlan pracoval v poradenské společnosti Larive Holland. Mitterwald přišel do firmy v roce 1997 ze společnosti Import Volkswagen Group ČR, kde zastával funkci marketingového manažera. Společnost přebírá v okamžiku, kdy téměř tisícovce klientů pečuje o více než 18.000 vozidel.
27.květen 2007