Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Harley-Davidson slibuje na jaro modely PAN AMERICA

Harley-Davidson využil své konstruktérské dovednosti a vytvořil modely Pan America 1250 a Pan America 1250 Special, nové motocykly kategorie adventure touring. Novinky dorazí na dealerství Harley-Davidson v červnu 2021.

„Už od svého zrodu před více než stoletím, kdy velkou část cest tvořily jen trochu upravené vyjeté koleje, Harley-Davidson podporoval dobrodružství. Proto jsem hrdý na to, že mohou představit model Pan America jako první motocykl kategorie adventure touring, který byl navržen a postaven v Americe,“ řekl Jochen Zeitz, předseda, prezident a generální ředitel Harley-Davidson.

„Modely Pan America vyzařují ten pravý cestovatelský přístup, sdílený jezdci z USA i z celého světa, kteří chtějí poznávat svět ze sedla motocyklu.“ Stejně cestovatelskou vášeň sdílí také herec a ambasador naší značky, Jason Momoa, který se připojil k našim kreativcům a pomáhá představit dobrodružnou podstatu modelu Pan America celému světu.

Modely Pan America 1250 a Pan America 1250 Special používají nový dvouválcový V-Twin Revolution® Max 1250 s potenciálem až 150 koní, kapalinovým chlazením a zdvihovým objemem 1 250 cm3. Motor nabízí sílu v širokém rozsahu otáček s výraznou výkonovou špičkou ve vysokých otáčkách. Kvůli minimalizaci celkové hmotnosti motocyklu (Pan America 1250 má provozní hmotnost 245 kg, Pan America 1250 Special 258 kg) je motor Revolution Max nosnou součástí rámu.

Modely Pan America jsou vybavené řadou technologií pro lepší zážitek z jízdy, včetně několika elektronicky řízených jízdních režimů a sady asistenčních systémů Cornering Rider Safety Enhancements. Tato široká nabídka funkcí zajišťuje, aby výkon motocyklu vždy odpovídal dostupné trakci během akcelerace, zpomalování a brzdění. Model Pan America 1250 Special je vybavený elektronicky nastavitelným semiaktivním předním a zadním odpružením. Jako první v motocyklové oblasti je model Pan America vybaven systémem adaptivního řízení výšky ARH (Adaptive Ride Height). Tento revoluční systém odpružení automaticky upravuje výšku motocyklu mezi nízkou polohou při stání a optimální jízdní výškou, když je motocykl v pohybu.

Designové a konstruktérské týmy Harley-Davidson úzce spolupracovaly při návrhu a pečlivém dolaďování modelů Pan America™ 1250 a Pan America™ 1250 Special, hlavní vizí přitom stále byla dokonalá funkčnost. Stejně jako u kvalitního víceúčelového nástroje i u těchto modelů Harley-Davidson® forma těsně následuje funkci. Od pohodlných řídítek až po integrované úchyty zavazadel nebo vodorovný světlomet pro lepší osvětlení při jízdě v terénu, tady všude je patrné, že funkce definuje styl. Modely Pan America 1250 a Pan America 1250 Special se inspirovaly duchem americké off-roadové všestrannosti a vizuálně se odlišují od ostatních strojů kategorie adventure touring. Jejich design věrně odráží jejich kvalitu.

Dealeři Harley-Davidson® pro modely Pan America 1250 a Pan America 1250 Special nabízejí širokou škálu příslušenství včetně tří odolných zavazadlových systémů a kompletní jízdní výbavy pro muže i ženy, kterou jsme vyvinuli ve spolupráci s uznávaným evropským výrobcem motocyklového oblečení, značkou REV’IT!.

 

Zdroj: Lenka Netusilova
3.březen 2021