Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Harley-Davidson ukázal modelový rok 2022

Harley-Davidson představuje část své nabídky motocyklů pro rok 2022, které aktuálně míří do autorizovaných dealerství Harley-Davidson, nejprve v USA a během několika málo týdnů i k nám.

Ještě tento měsíc budou navíc představeny i další nové modely – bude se jednat například o limitované série modelů Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations™ (CVO™) pro rok 2022 a další. Ty budou odhaleny 26. ledna v 17 hodin středoevropského času během celosvětové premiéry „DÁL. RYCHLEJI“.

„Moc se těšíme na představení kompletní modelové nabídky pro rok 2022 při její světové premiéře „DÁL. RYCHLEJI“, která proběhne 26. ledna a doufáme, že se této akce také zúčastníte,“ říká Jochen Zeitz, prezident a CEO společnosti Harley-Davidson. Chcete-li se 26. ledna zúčastnit světové premiéry „DÁL. RYCLEJI“, zaregistrujte se na webu H-D.com/22.

MODELY HARLEY-DAVIDSON 2022

KATEGORIE SPORT

Harley-Davidson® Sportster® S je performance cruiser, který kombinuje úžasný výkon s moderní technologií a nespoutaným stylem. Model Sportster S je poháněný motorem Revolution® Max 1250T o výkonu 121 koní, který je zárukou nespoutaného přívalu točivého momentu na každý povel plynové rukojeti. Štíhlý rám z lehkých materiálů a špičkové odpružení umožňují obratné a intuitivní ovládání s perfektní odezvou. Pro rok 2022 je model Sportster S nabízen v černé barvě Vivid Black a ve dvou nových barvách: White Sand Pearl a Mineral Green Metallic.

KATEGORIE ADVENTURE TOURING

Od svého uvedení na trh v únoru 2021 vzaly adventure motocykly Pan America™ 1250 Special a Pan America™ 1250 svět cestovních endur doslova útokem. Pan America 1250 Special se stal nejprodávanějším cestovním adventure motocyklem v Severní Americe a serverem Motorcycle.com byl vyhlášen nejlepším adventure motocyklem a motocyklem roku. Tento robustní, výkonný a technologicky vyspělý univerzální stroj je od základů postavený tak, aby dával jezdci jistotu a posiloval požitek z dobrodružství, ať tě cesty zavedou kamkoli. Pro rok 2022 nabídnou modely Pan America 1250 Special a Pan America 1250 lepší viditelnost informací na displeji TFT a prodlouženou dobou aktivity systému Vehicle Hill Hold Control z 10 sekund na až na 3 – 5 minut za běžných podmínek. Novou barevnou variantou je Fastback Blue/White Sand, pouze pro model Pan America 1250 Special.

KATEGORIE CRUISER

Aby si každý jezdec mohl vytvořit svůj vlastní styl, nabízí Harley-Davidson v segmentu Cruiser širokou škálu stylů, od nostalgických až po velmi moderní. Majitelé cruiserů se snaží odpoutat od stále hektičtějšího života a pouze ta nejvyhledávanější motocyklová značka na světě jim může nabídnout tolik možností, jak tohoto cíle dosáhnout. Pro rok 2022 jsou v modelové řadě Cruiser nabízeny nové barvy.

KATEGORIE GRAND AMERICAN TOURING

Harley-Davidson navrhuje své modely Grand American Touring pro jezdce, kteří neustále hledají další dobrodružství. Modely Grand American Touring od značky, která stála na samém počátku cross-country cestování. Odvezou jezdce za horizont s komfortem, pohodlím a velkolepým zážitkem. Všechny modely Harley-Davidson Grand American Touring jsou poháněny moderními motory Milwaukee-Eight® V-Twin. Pomocí otočného ovladače lze hydraulicky nastavit předpětí zadního odpružení a zajistit optimální pohodlí a jisté řízení. Přední vidlice 49 mm s dvojitým průtokovým ventilem má lineárními parametry útlumu a podporuje plynulou jízdu a dobrou ovladatelnost. Standardní součástí výbavy modelů Touring jsou brzdy Reflex™ linked Brembo® se systémem ABS.

Systém Harley-Davidson Cornering Safety Enhancements je standardní výbavou pro všechny modely Touring (kromě modelu Road King®), pomáhá jezdci udržet požadovanou dráhu v zatáčce. Tento balíček přináší následující vylepšení: Propojený brzdový systém Electronic Linked Braking a Cornering-ABS, systém kontroly trakce Cornering Traction Control System s režimy Standard a Rain, kontrola prokluzu Drag-Torque Slip Control System, systém asistence při rozjezdu do kopce Vehicle Hold Control a sledování tlaku v pneumatikách Tire Pressure Monitoring System.

Pro rok 2022 mají tyto modely Grand American Touring nové lákavé barevné kombinace.

KATEGORIE TRIKE

Modely Harley-Davidson Trike nabízejí veteránům i začínajícím jezdcům jistotu tří kol, navíc s velkým a praktickým úložným prostorem na výlety. Jezdci se mohou spolehnout na perfektní chování podvozku, který Harley-Davidson zkonstruoval od základů pro tříkolový stroj.

Zdroj: Lenka Netušilová
18.leden 2022