Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hasiči testují vozy Kia z Autobondu

Smlouvu o tříměsíčním bezplatném testování devíti vozů Kia uzavřeli pražští hasiči s AUTOBOND GROUP. Klíčky převzal brigádní generál.

Ve čtvrtek 1. srpna převzal brigádní generál Roman Hlinovský, ředitel HZS Praha, z rukou ředitele AUTOBOND GROUP Milana Štědry a vedoucí prodeje značky KIA Pavlíny Kubátové klíčky od pěti vozů KIA Ceed SW 1.4 a čtyř vozů KIA Sportage 1.6 GDI.

K předání došlo v areálu hasičské stanice č. 11 v Praze-Modřanech, která je v současné době nejmodernější v našem hlavním městě.

Zapůjčené vozy budou pražským hasičům sloužit především k nejrůznějším logistickým účelům, dopravě zaměstnanců a přepravě nejrůznějších nákladů.

„Vozy KIA, které máme nyní k dispozici, jsou v civilní verzi, takže je nelze využívat k požárním zásahům. Kromě přepravy osob a materiálu je budeme používat také při výjezdech na nejrůznější preventivní akce,“ říká mjr. Martin Kavka, tiskový mluvčí pražských hasičů.

„Rádi využíváme této možnosti, abychom přednosti těchto vozů mohli vyzkoušet v náročném provozu našich hasičských stanic,“ dodává.

Flotilu vozidel Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy tvoří asi pět desítek speciálních zásahových automobilů a čtyři desítky osobních automobilů v jedenácti hasičských stanicích. V loňském roce pražští hasiči zasahovali u více jak deseti tisíc událostí, z nichž téměř polovinu tvořily nejrůznější technické havárie, požárů, které si vyžádaly hasičský zásah, bylo hlášeno 2201 a vyjížděli celkem k 1032 dopravním nehodám.

Navázání spolupráce s pražskými hasiči je pro AUTOBOND GROUP dobrou příležitostí prezentovat nové modely automobilů KIA nejnáročnější zákazníkům, za něž jsou složky záchranného systému tradičně považovány.

„Rádi bychom u takových klientů s našimi automobily uspěli,“ řekl během předávání automobilů ředitel AUTOBOND GROUP Milan Štědra. „Víme, že můžeme nabídnout záchranným složkám automobily s vysokou užitnou hodnotou při velice dostupných cenách, navíc je to pro nás příležitost pomoci tam, kde můžeme.“

Zdroj: Autobond
7.srpen 2019