Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Opel ukázal první Zafiru Life v ČR

Zafira Life, coby další model značky Opel vzešlý z PSA, je k vidění v Praze. Statická novinářská prezentace se konala 15. května v dealerství Opel Auto Staiger v Malešicích a vedl ji PR manažer značky Opel Martin Hejral.

Úplně první vystavený exemplář v ČR měl luxusní výbavu a nejsilnější motor v nabídce. Ceny pro český trh ještě nejsou známé.

Zafiru Life bude Opel nabízet ve třech délkách: „Small“ o délce 4,60 m, „Medium“ o délce 4,95 m a „Large“ o délce 5,30 m. Každá z nich může mít až devět sedadel.

Pro optimální trakci na nezpevněných površích je nový Opel Zafira Life vybavený systémem regulace trakce IntelliGrip. A hned od zahájení prodeje bude možné objednat si Zafiru Life i s pohonem všech kol 4×4 – systém pohonu všech kol bude dodávat specializovaná firma Dangel. Začátkem roku 2021 uvede Opel na trh i čistě elektrickou verzi Zafiry Life, která bude představovat další milník na cestě k elektrifikaci značky.

Nabídka pohonných jednotek pro nový model Opel Zafira Life zahrnuje nejmodernější turbodiesely o objemu 1,5 l a 2,0 l, které vyhovují emisní normě Euro 6d TEMP. Výkonové spektrum čtyřválcových agregátů sahá od 75 kW (102 k) do 130 kW (177 k).

Nejsilnější verze 2.0 CDTI o výkonu 130 kW (177 k) bude propojena s 8-stupňovou automatickou převodovkou. Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP2:  7,9-7,0 l/100 km. Nejvyšší točivý moment motorů činí 400 Nm při otáčkách 2000 min-1. S nejvýkonnějším motorem Zafira Life akceleruje z 0 na 100 km/h za pouhých 10,4 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 185 km/h.

Luxusní verze výbavy „Lounge“ je k dispozici pro verze s dlouhým rozvorem. Vpředu má sedadla s elektrickým vyhříváním a masážní funkcí, vzadu čtyři samostatně nastavitelná kožená sedadla, každé se sedákem širokým 48 cm. Pasažéři tak mohou sedět proti sobě a užívat si velkorysého prostoru pro nohy. Součástí výbavy je i nastavitelný stolek.

Většina verzí modelové řady Zafira Life je nižší než 1,90 m, takže s vozem lze bez problémů zajíždět do podzemních garáží. Opel Zafira Life je vybavený celou řadou asistenčních systémů, které používají kamery a radary. Systémy infotainmentu mají velký dotykový displej.

Zdroj: TZ Opel, Luděk Kortus
15.květen 2019