Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Helfštýnský okruh brázdily historická auta a motocykly

Přerovsko křižovaly o víkendu historická vozidla a motocykly, která spatřila světlo světa před rokem 1945. Uskutečnilo se zde tradiční klání s názvem Helfštýnský okruh.

Na letošní ročník soutěže se sjelo podle šéfa pořádajícího Oldtimer Clubu Helfštýn Jiřího Zemánka 120 posádek z celé republiky, Slovenska, Německa a Polska. “Vyšší počet bychom ale nezvládli. Už tak mi kolegové z ostatních klubů říkali, že jsem blázen, když dělám tak velký závod,” uvedl Zemánek. 
Na trať klání, která měří zhruba 100 kilometrů a končí náročným stoupáním na hrad Helfštýn, vyrazili majitelé veteránů tuzemské i zahraniční výroby. “Na podobných akcích mívají pravidelně největší zastoupení české stroje. My jsme se snažili, aby nabídka značek byla co nejširší, účastníky jsme podle toho vybírali,” uvedl Zemánek. Zájemci si tak mohli prohlédnout například naleštěné Mercedesy, Fordy, Peugeoty či Citroëny. 
Za skvosty letošní soutěže šéf helfštýnského Oldtimer Clubu označil francouzský automobil Chenard & Walcker z roku 1912 a o sedm let starší motocykl Bilyard & King, který pochází z australské Tasmánie.

23.květen 2007