Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Historické vozy zaplní o víkendu pražské Výstaviště

Na pražském Výstavišti se o víkendu představí historické automobily. Tři křídla Průmyslové paláce zaplní podle pořadatelů více než 200 exponátů.

Počátky výroby automobilů na území českých zemí připomene výstava ve střední hale Průmyslové paláce, která začíná již dnes. Budou k vidění vozidla, která byla vyrobena počátkem století v Praze a Liberci. V liberecké expozici se objeví například dvě ruční hasičské stříkačky Lister, vozy RAF či Laurin a Klement. Pražské výrobce budou reprezentovat zejména vozidla značek Praga, Aero či opět Laurin a Klement. Návštěvníci se budou moci ale seznámit i s prací dalších českých firem, do roku 1939 v Česku totiž existovalo více než sto automobilek.
V levém křídle paláce se svými miláčky pochlubí členové Federace klubů historických vozidel. Nebudou mezi nimi chybět i letité koráby silnic, které vyrobily britské automobilky Rolls-Royce a Bentley. V pravém křídle bude přehlídka staré vojenské techniky. Program doprovodí přehlídka dobového oblečení posádek a závod tříkolek a šlapacích aut pro děti v předškolním věku.

11.září 2006