Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hodonínská IAC Group přijímá další pracovníky

Moravská pobočka International Automotive Components Group přijme ještě letos 20 nových zaměstnanců. Podnik plánuje rozšířit výrobu plastových výlisků do karoserií.

Přístavba za 67 milionů korun bude v provozu od poloviny roku. Firma tak bude zaměstnávat asi 440 lidí a zvýší roční výrobu o pět procent na zhruba 1,26 miliardy korun. Závod v hodonínské průmyslové zóně Kapřiska bude vyrábět koženku pro palubní desky vozů Ford Fiesta. Dosud se o tento výrobní program dělil s provozem v Nizozemsku. Nyní se IAC rozhodla přesunout výrobu koženek do ČR, kde jsou nižší náklady. Navíc v Hodoníně působí i subdodavatel na výrobní stroje, doplnil Knotek. Nová část haly o rozloze 1200 metrů čtverečních umožní doplnit k nynějším šesti strojům na výlisky další dva. Bude se u nich pracovat na třísměnný provoz a ročně spotřebují až 480 tun PVC prášku.
V průmyslové zóně Kapřiska by bylo možné i další rozšíření, až o 2000 metrů čtverečních. IAC ale počká, jak bude provoz vytížen po současné dostavbě. Dvacetihektarová zóna je zatím obsazena zhruba ze 60 procent. Kromě IAC tam sídlí ještě několik malých a středních firem, například Montgas nebo Edmont Hodonín. Výlisky se v Hodoníně vyrábějí od roku 2001, původně výrobní hala patřila americké společnosti Textron. International Automotive Components Group koupil závod v roce 2005. IAC má v Česku pobočku také v Přešticích na Plzeňsku. Pod závod v Hodoníně spadá ještě slovenská provozovna se zhruba 50 pracovníky.

16.únor 2007