Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Honda ohlásila HR-V Sport 1,5litru

Honda zveřejnila podrobné údaje o modelu HR-V Sport, což je přepracovaný model pro rok 2019 ve speciální verzi s 1,5litrovým zážehovým motorem VTEC Turbo a s vylepšeným podvozkem i zavěšením.

Nový model HR-V Sport je osazen 1,5litrovým motorem VTEC Turbo, který byl poprvé představen u nejnovější generace modelu Honda Civic. Čtyřválcový motor má maximální výkon 182 k (134 kW) při 5500 ot./min. s šestistupňovou manuální převodovkou a 6000 ot./min. s převodovkou CVT. Model je standardně vybaven šestistupňovou manuální převodovkou a maximální točivý moment 240 Nm je k dispozici od 1900 do 5000 ot./min. S volitelnou převodovkou CVT je maximální točivý moment 220 Nm k dispozici od 1700 do 5500 ot./min.

Společnost Honda vyvinula sportovní verzi s cílem vyjít vstříc zákazníkům, kteří od malého modelu SUV požadují dynamičtější jízdní vlastnosti. Model HR-V Sport je vybaven speciální technologií „Performance Damper“, která je výsledkem úsilí o dosažení optimální rovnováhy mezi tuhostí karoserie, regulací zavěšení a pocitem z řízení. Systém tlumičů je integrován v přední i zadní části vozu a jeho funkce spočívá v neutralizaci relativního bočního a torzního pohybu v podvozku. Průjezd zatáčkami je díky tomu lepší, při náhlé změně jízdního pruhu je vůz stabilnější a na nerovné vozovce jsou sníženy vibrace.

Řízení využívá elektrický hřebenový posilovač s variabilním převodovým poměrem, doplněný o technologii aktivního přibrzďování kol v zatáčkách. Zajišťuje stabilitu při malých úhlech natočení volantu v oblastech okolo středové polohy a rychlejší odezvu při velkých úhlech natočení volantu.

K vylepšením elegantního designu karoserie patří nové vyjádření charakteristického tvaru křídla vozů Honda s černým chromovaným panelem s vysokým leskem, který nahrazuje tmavé chromování u standardního modelu HR-V 2019. U doplňku přední mřížky se uplatňuje exkluzivní černé voštinové provedení, které zároveň přechází do rámečků mlhovek.

Součástí standardního vybavení jsou LED světlomety, které obsahují dálková a potkávací světla, LED směrovky a LED světla pro denní svícení. Vzadu černě chromovaný doplněk podél výklopných dveří zrcadlí obložení v přední části vozu a vzhled zadních světel je vylepšen použitím tmavého tónování a černými vnitřními žebry jako u standardního modelu HR-V 2019.

Zahájení výroby modelu Honda HR-V Sport se plánuje na prosinec 2018, přičemž k zákazníkům se první vozy dostanou na jaře příštího roku.

Zdroj: Honda
3.prosinec 2018