Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Honda zvýšila zisk navzdory problémům v Číně

Honda Motor v uplynulém finančním roce zvýšila čistý zisk téměř o tři čtvrtiny na 367 miliard jenů (74 miliard Kč)navzdory problémům na čínském trhu, kde loni poptávku po japonských vozech zasáhly diplomatické spory mezi Tokiem a Pekingem.

Firma rovněž oznámila, že v novém finančním roce počítá s nárůstem zisku na 580 miliard jenů. V samotném čtvrtém finančním čtvrtletí, které skončilo v březnu, zisk stoupl o 6,6 procenta na 76 miliard jenů díky slabší domácí měně a silné poptávce ve Spojených státech. Tržby se zvýšily o 14 procent na 2,7 bilionu jenů, napsala agentura AP. Poptávka po automobilech Hondy a dalších japonských výrobců se loni v Číně dostala pod tlak v důsledku sporu kolem neobydlených ostrovů, na něž si činí nárok Peking i Tokio.

Honda nicméně uvedla,že její prodej v Číně se již téměř vrátil k normálu. Čína je největším automobilovým trhem na světě.V Číně se v září konala řada protijaponských demonstrací provázených výzvami k bojkotu japonského zboží. Protesty se místy zvrhly v násilí, rabování a zapalování obchodů.

26.duben 2013