Kategorie
Značky
Regiony
 
 

HP-Exkluziv dosud prodala 200 Ferrari

Foto: Jan Wasserbauer

Dovozce vozů italské automobilky Ferrari prodal za deset let své existence Čechům kolem 200 supersportovních aut této značky.

Prodej je výrazně limitován kvótami, které automobilka každé zemi poskytuje, a na vůz z jediného výrobního závodu v Maranellu se čeká až dva roky, uvedl Robert Pergl, majitel společnosti HP-Exclusiv, která Ferrari dováží. Letos by mělo podle dřívějších informací k zákazníkům v Česku doputovat 28 nových Ferrari. Loni to bylo o jeden vůz méně. “Každý další vůz si musíme zasloužit,” uvedl Pergl s tím, že o kvótě pro jednotlivé země rozhodují předchozí prodeje, ale i úroveň marketingu a sociální a společenské složení zákazníků. 
V současnosti se nejdéle čeká na novinku 599 GTB Fiorano, kde od podpisu smlouvy a složení zálohy uběhnou zhruba dva roky. 
Vedle dvanáctiválce GTB Fiorano tvoří současný výrobní program ještě Ferrari 612 Scaglietti se stejným počtem válců a dva osmiválce F430 Coupe a F430 Spider. Ceny na českém trhu se pohybují od pěti do více než sedmi milionů korun. Nový model by se měl objevit ještě letos.Současný majitel HP-Exclusiv Pergl loni firmu koupil od jejího zakladatele Zdeňka Holubovského. HP-Exclusiv kromě
Ferrari prodává sportovní vozy Maserati.

22.červen 2007