Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai chce letos přijmout 1600 lidí

Nošovická automobilka Hyundai, která nyní zaměstnává kolem 600 lidí převážně z Česka, chce letos přijmout dalších zhruba 1600 lidí. V pondělí otevřela v Ostravě nové náborové centrum.

Do roku 2010 chce mít továrna 3500 zaměstnanců. Nové pracovníky bude získávat také prostřednictvím náborového centra, které automobilka otevřela v Ostravě. Ačkoli se kancelář v přízemí budovy ČSAD u tzv. Frýdlantských mostů oficiálně otevřela až v poledne, od rána tam mířily desítky lidí, uvedli při otevření zástupci společnosti. Nošovická automobilka plánuje zkušební provoz zahájit letos v září a sériovou výrobu automobilů v březnu 2009.
Náborové centrum podle prezidenta Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Kima Ok-čo přiblíží lidem činnost firmy a také usnadní vzájemnou komunikaci. “Nehledáme lidi, kteří umějí vyrábět
auta
, hledáme takové, kteří mají chuť učit se a pracovat,” řekl.
Hejtman Evžen Tošenovský podotkl, že se otevřela sice malá, ale z hlediska současnosti a budoucnosti určitě velmi důležitá kancelář. “Věřím, že se brzy dočkáme toho, že v Nošovicích budou pracovat stovky a možná i několik tisíc lidí a v Koreji se bude hovořit o tom, jaké to bylo skvělé rozhodnutí, že velmi brzy začne provoz a výroba v Nošovicích,” dodal.

31.leden 2008