Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Korejský Hyundai ukázal nový model Ioniq 5 v rámci digitální světové premiéry. Přímý přenos určený nejen pro zástupce medií, ale i pro fanoušky značky a další příznivce elektromobility, byl vysílán 23. února na serveru YouTube.

„IONIQ 5 je prvním zástupcem zbrusu nové produktové rodiny IONIQ věnované elektromobilům a ekologicky šetrnému stylu mobility budoucnosti. Toto středně velké plně elektrické CUV bude využívat 800V nabíjecí architekturu a nabídne neotřelý futuristický design,“ uvedla značka.

Virtuální světová premiéra představila CUV střední velikosti IONIQ 5. IONIQ 5 jako první model nové značky IONIQ, zasvěcené bateriovým elektromobilům.

Vůz je zkonstruován na základě speciální platformy pro elektromobily koncernu Hyundai Motor Group, nesoucí označení E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Kromě toho výrobce nabízí také výkony ve spojení s ultra rychlým nabíjením a funkcí V2L (Vehicle-to-Load), pokročilou konektivitu a asistenční systémy, díky nimž bude životní styl založený na elektromobilitě ještě lepší a bezpečnější.

„IONIQ 5 se dokáže přizpůsobit rozličným životním potřebám po celou dobu cesty,“ řekl Thomas Schemera, výkonný viceprezident a globální marketingový ředitel. „Je to opravdu první elektromobil, který poskytne nové zážitky díky inovativnímu využití vnitřního prostoru a vyspělým technologiím.“

Zdroj: HMCZ, David Pavlíček
23.únor 2021