Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai IONIQ 5 „Německým vozem roku“

Hyundai IONIQ 5 byl půlrok po svém uvedení na trh vyhlášen „Německým vozem roku 2022“ (GCOTY – German Car of the Year). Ve finálovém kole ankety nechalo CUV za sebou Audi e-tron GT nebo Porsche 911 GT3.

V anketě GCOTY spolu poměřují síly nejlepší modely automobilů, uvedené na trh v uplynulém roce a rozdělené do pěti kategorií: „Compact“ (kompaktní vozy), „Premium“ (prémiové vozy), „Luxury“ (luxusní automobily) a „Performance“ (sportovní modely). Porota 20 motoristických novinářů s mezinárodním zázemím testuje a hodnotí každý produkt z hlediska produktových vlastností, významu a připravenosti na budoucnost. IONIQ 5 se jako vítěz kategorie „New Energy“ zúčastnil finálového kola, v němž nakonec zvítězil.

„Hyundai IONIQ 5 je nejen výjimečným elektromobilem. Pro nás je to nejlepší model letošního roku,“ říká Jens Meiners, iniciátor ankety „Německý vůz roku“ a člen její poroty.

„Jedinečná kombinace designu, hospodárnosti a potěšení z jízdy pomohla modelu IONIQ 5 získat nadprůměrná hodnocení ve všech kritériích, aniž by ukázal nějaká slabá místa. V našich očích je IONIQ 5 svým provozním konceptem a akumulátorovou technologií průkopnický. A přestože je ‚Německým vozem roku 2022‘, IONIQ 5 je rozhodně přitažlivý i v globálním měřítku.“

„Ocenění modelu IONIQ 5 v tak velké konkurenci dokazuje, že se nám podařilo vytvořit výjimečné vozidlo, které mezi svými konkurenty na evropském automobilovém trhu vyniká,“ říká Michael Cole, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Europe.

„Toto vítězství navíc ukazuje, že akumulátorové elektromobily jsou pro naše zákazníky v Evropě stále důležitější. IONIQ 5 je aktuálně lídrem naší elektrifikační strategie a urychluje realizaci vize společnosti Hyundai, jejímž cílem je mobilita s nulovými emisemi.“

Hyundai IONIQ 5

IONIQ 5 je prvním modelem v produktové řadě nové značky IONIQ společnosti Hyundai. IONIQ 5 je zkonstruován na základě globální modulární platformy E-GMP (Electric Global Modular Platform) vyvinuté společností Hyundai Motor Group specificky pro akumulátorové elektromobily.

Zákazníci mají u modelu IONIQ 5 na výběr dvě velikosti akumulátorových sad – 58 kWh nebo 72,6 kWh – a pohon všech kol nebo jen pohon zadních kol. Verze s pohonem kol zadní nápravy a sadou akumulátorů o kapacitě 72,6 kWh umožňuje maximální dojezd na jedno nabití 481 kilometrů podle metodiky WLTP.

Zdroj: David Pavlíček
26.listopad 2021