Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai ix20 ovládl anketu „Senior Car 2019“

MPV Hyundai ix20, které se do loňského roku vyrábělo v Nošovicích, ovládlo anketu „Senior Car 2019″, když za sebou nechalo Škodu Fabii a třetí Škodu Karoq. Anketu pořádaly portály i60.cz a automakers.cz za podpory webu garaz.cz a pod záštitou Sdružení automobilového průmyslu.

„Vítězství v anketě „Senior Car 2019″ je pro model Hyundai ix20 symbolickou zlatou tečkou za úspěšnou devítiletou dráhou, během které se vůz stal velmi oblíbeným,“ komentuje výsledek ankety šéf společnosti Hyundai Motor Czech Martin Saitz a dodává:

„Model ix20 se v roce 2013 stal nejprodávanějším vozidlem segmentu MPV a zároveň patřil mezi 10 nejprodávanějších vozidel celého trhu v České republice. To hovoří za vše.“ Hyundai ix20 byl velice žádaným vozem také v Itálii a Německu, kam se tento model vyvážel nejvíce.

„Požadavky seniorů na ideální vůz jsou jiné než u mladých lidí či střední generace, ať už se jedná o vybavení, motorizaci, typ karoserie nebo přístup do zavazadlového prostoru. V důchodovém věku se navíc ocitají ročníky, kterým jsou blízké i nové technologie a jejichž životní úroveň často neklesá,“ vysvětluje Petr Orálek, výkonný ředitel společnosti i60 Publishers, jednoho z pořadatelů ankety. V ní se sešlo takřka 12 tisíc hlasů.

Hyundai ix20 během své cesty získal celou řadu ocenění jako např. „Rodinný vůz roku“ v Belgii, „Nejlepší malé MPV“ od britského časopisu Auto Express a mnoho dalších.

Portál i60.cz je největší internetový magazín pro aktivní seniory s průměrnou měsíční návštěvností přes 500 000 unikátních uživatelů. Na jeho obsahu se podílejí sami čtenáři.

Web automakers.cz je zpravodajským serverem pro automobilový průmysl. Zaměřuje se na dodavatele, výrobce a prodejce aut.

Portál Automakers byl mediálním partnerem akce a zajišťoval také nominace automobilů do soutěže. Za redakci popřál řediteli HMCZ Martinu Saitzovi jeho šéfredaktor Erich Handl (zcela vlevo)

 

 

Zdroj: i60, HMCZ
19.březen 2020