Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kona Electric ujela v testech přes 500 km

Vůz Hyundai Kona Electric získal od svého představení v létě 2018 několik automobilových ocenění. Elektromobil je oceňován za dlouhý dojezd, provozní vlastnosti, cenovou dostupnost a celkovou praktickou využitelnost. Jak dopadl v testech Auto Bildu podle metodiky WLTP?

Kona Electric ujela v mnoha nezávislých dálkových testech mnohem dál, než je oficiálně uváděný dojezd 482 kilometrů podle metodiky WLTP. Trasa jednoho z prvních testů dojezdu vedla do Francie, na pařížský autosalon 2018. Pět vozů Kona Electric, každý se dvěma novináři, překonalo vzdálenost z Frankfurtu do Paříže. Maximální dosažený dojezd byl 506 kilometrů s průměrnou rychlostí 75 km/h.

V testu, který uspořádal největší německý motoristický časopis Auto Bild, dosáhl model Kona Electric maximálního dojezdu 613 kilometrů na jedno nabití akumulátorů. Následně testovací řidiči francouzského internetového motoristického portálu Caradisiac stanovili ještě pozoruhodnější rekord u příležitosti autosalonu v Paříži. Kona Electric ujela na jedno nabití 734,4 kilometru, a porazila tak všechny ostatní elektromobily konkurenčních značek.

 

Hyundai také dosáhl vynikajících výsledků ve Velké Británii. V prvním testu dojezdu elektromobilů s označením „Real Range“ (reálný dojezd) motoristického časopisu What Car?, který byl uspořádán po vzoru testů „True MPG“ (skutečná spotřeba paliva) vozidel se zážehovými a vznětovými motory, dokázala Kona Electric ujet za reálných podmínek 416,8 kilometru na jedno nabití akumulátorů, což byl nejdelší dojezd mezi všemi testovanými elektromobily. Kona Electric, vybavená sadou akumulátorů s kapacitou 64 kWh, byla testována společně s 13 dalšími vozy s nulovými emisemi na zkušebním polygonu Millbrook, a to na zkušebním okruhu, který zahrnuje rozmanité provozní podmínky.

Významná ocenění

Hyundai Kona Electric byl již v únoru 2018 vyhlášen jako „inovátor“ v každoroční britské anketě Fleet World Honours. Toto první ocenění pro zcela nový model Kona Electric bylo začátkem úspěšného příběhu již před jeho oficiálním uvedením na trh v roce 2018. Podle poroty má inovativní charakter tohoto vozu potenciál proměnit elektrickou mobilitu v mainstreamovou záležitost.

V červencové anketě Auto Express New Car Awards 2018 obdržel Hyundai několik ocenění, včetně titulu „Affordable Electric Car of the Year“ (cenově dostupný elektromobil roku). Model Kona Electric se prosadil v konkurenci modelů Nissan Leaf a Volkswagen e-Golf. Porotci jej chválili za dlouhý dojezd na jedno nabití akumulátorů a dostupnou cenu.

 

Také na Pařížském autosalonu 2018, jedné z největších akcí automobilového světa, udělila odborná porota, sestavená francouzským internetovým technickým magazínem 01net.com, modelu Kona Electric ocenění „Elektromobil roku“ na základě jeho nejlepšího poměru cena/výkon.

První elektromobil Hyundai v segmentu malých SUV byl rovněž jmenován „Nejlepším ekologickým vozem“ v britské soutěži Parkers New Car Awards 2019 díky svému excelentnímu dojezdu, využitelnosti v každodenním provozu, přitažlivému designu a cenové dostupnosti. Zákazníci tak mohou o elektromobilu vážně uvažovat dokonce i jako o svém novém rodinném automobilu. Dalšího úspěchu v soutěži ekologických vozidel dosáhla Kona Electric v České republice. Na výstavě Escape6 Prague Car Festival obdržel model ocenění „Green Car of the Year“ (Zelený vůz roku). Cena elektromobilu na českém trhu začíná na částce 924 990 korun.

 

Zdroj: Hyundai
14.listopad 2018