Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai nemůže najít pracovníky pro Nošovice

Koncern Hyundai má problémy s nabíráním zaměstnanců pro svou automobilku v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Firmě se prý zatím podařilo obsadit pouze polovinu pracovních míst, která letos plánovala otevřít.

 

Automobilce chybí specialisté pro kontrolu kvality a pracovníci v lakovně. Společnost zatím obsadila polovinu pracovních míst, která letos plánovala otevřít. S odvoláním na mluvčího nošovické firmy Petra Vaňka to napsal portál Automotive News Europe.Vaněk nedávno řekl, že ke konci května měla nošovická automobilka v pracovním poměru 1016 zaměstnanců převážně ze severu Moravy. Dalších 186 lidí má podepsánu pracovní smlouvu, ale nastoupí až později v průběhu roku. "Celkový počet tak činí 1202 zaměstnanců – cíl je do konce letošního roku mít 1945 pracovníků, takže zbývá přijmout 743 lidí," sdělil.

 
Podle ANE si na nedostatek zaměstnanců stěžují i hlavní subdodavatelé automobilky, například firma Plankor, specializující se na výrobu nárazníků, nebo výrobce nádrží Donghee Industrial. Závod v Nošovicích by měl zaměstnat až 3500 lidí. Společně se subdodavateli vytvoří automobilka v Moravskoslezském kraji celkem 10.500 pracovních míst.

6.červenec 2008