Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai omezuje výrobu ve světě, Česko zatím jede

Značky Hyundai Motor a Kia Motors omezují kvůli finanční krizi, která snížila poptávku po nových automobilech, výrobu v zahraničí. Pokles výroby se nedotkne pouze továrny Hyundai v České republice, která zahájila provoz teprve minulý měsíc. 
 

"Zahájili jsme omezení výroby ve všech zahraničních továrnách kromě nové v České republice," uvedl mluvčí Hyundai Jake Jang, bližší detaily však neposkytl. Při zahájení výroby v ČR představitelé automobilky uvedli, že v příštím roce plánují vyrobit 185.000 vozidel, celková kapacita výroby je 200.000 vozidel ročně. Hyundai, který je spolu s dceřinou společností Kia pátou největší automobilkou na světě, má v současnosti kromě ČR továrny také ve Spojených státech, Turecku, Číně a Indii.

 
Zástupce automobilky Kia uvedl, že firma od konce října upravuje výrobu v Číně a na Slovensku. "Bylo by pošetilé vzhledem k současné obtížné situaci udržovat plnou kapacitu," řekl agentuře Reuters jeden z představitelů automobilky, který si nepřál být jmenován. K rozsahu omezení výroby se odmítl vyjádřit. Mluvčí slovenské továrny již dříve oznámil, že Kia letos na Slovensku vyrobí 205.000 vozů místo původně plánovaných 210.000 vozů.
13.prosinec 2008