Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai si přiveze své dodavatele, počítá i s českými

Koncern Hyundai plánuje při výrobě automobilů v nové továrně v Nošovicích spolupracovat s 20 až 30 korejskými firmami. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to uvedl šéf české pobočky společnosti Hyundai Eok-Jo Kim.
 

    Korejské společnosti podle šéfa české pobočky založí v Česku své dceřiné firmy, které se stanou jejími dodavateli. “Situace je obdobná jako v případě našeho sesterského závodu Kia Motors Slovakia v Žilině,” řekl HN Eok-Jo Kim.
    České firmy se pak budou moci dodavatelsky na výrobě podílet, pokud nabídnou kvalitní a cenově konkurenceschopné výrobky, uvedl Eok-Jo Kim.
    Návštěva delegace, která byla rovněž inspekcí v místech, kde má stát nová továrna, skončila ve středu. Zástupci korejské firmy při ní jednali s úřady a prohlíželi si místo budoucí stavby. Setkali se například s primátorkou Frýdku-Místku Evou Richtrovou nebo starostkou Nošovic Danou Tichou.
    Podle Kima budou Nošovice centrem evropského trhu, který pro automobilku patří spolu s americkým k těm nejdůležitějším. “Na něm hodláme zvýšit prodej osobních vozidel v horizontu pěti let ze současných 470 000 až na 650 000 kusů. Podíl zdejšího závodu bude přitom třetinový.

19.červen 2006