Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai svolává v USA vozy Sonata

Největší jihokorejská automobilka Hyundai Motor pozastavila prodej nové verze modelu Sonata ve Spojených státech kvůli problémům s dveřním zámkem. Oznámila to v noci na dnešek firma.

Později dodala, že svolá k opravě 1300 vozů Sonata v USA a zhruba 46 000 vozů Sonata v Jižní Koreji. Podle analytiků je nová verze modelu Sonata klíčová pro dosažení plánovaného prodeje Hyundai v letošním roce. Hyundai letos hodlá zvýšit celosvětový prodej o 11 procent na 3,46 milionu vozů.

Zprávy o svolávání automobilů k opravám se dostaly do centra pozornosti poté, co byla největší světová automobilka Toyota Motor nucena kvůli různým závadám svolat přes 8,5 milionu vozů. Toyota byla přitom dosud pověstná kvalitou svých produktů. Podle analytiků by z problémů Toyoty mohla těžit právě automobilka Hyundai, která je již delší dobu považována za hrozbu pro japonský automobilový průmysl.

Hyundai, jež je spolu se svojí dceřinou společností Kia Motor čtvrtou největší automobilkou na světě, zahájila koncem roku 2008 sériovou produkci osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Nošovická automobilka vyrobila v minulém roce zhruba 118 000 vozů.

7.březen 2010