Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai ukázal v Nošovicích koncept ze Źiliny

Ve středu 18. února se v závodě HMMC v Nošovicích uskutečnila akce pro 70 zahraničních motoristických novinářů, členů výboru COTY (Car Of The Year, Auto roku). Kromě prohlídky závodu a praktických zkoušek jednotlivých modelů na zkušební dráze v závodě byly součástí programu i představení nových tří typů aut Hyundai.

Akce v Nošovicích je přípravou korejské značky na jarní autosalon v Ženevě. V závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech byly představeny novinářům hned tři nové vozy značky. Jde o ekologický vůz střední třídy i30 Blue ISG, třídveřový model i20 a výše zmíněný koncept HED 6, nástupce SUV Tucson, který se bude vyrábět v sesterském závodě Kia Motors Slovakia v Žilině.
 
Všechny tři vozy byly v Nošovicích předváděny v reálné podobě a později budou odvezeny do Ženevy, kde se od 5. do 15. března stanou hlavními hvězdami stánku Hyundai na 79. ročníku mezinárodního autosalonu.
 
Jaká auta byla v Nošovicích k videní? Koncept SUV s pracovním názvem HED6 vznikl v evropském designérském a vývojovém centru značky v Rüsselsheimu. Jde o designový návrh nové generace řady Tucson. Auto opakuje některé prvky většího ix55, ale jeho rozměry budou o poznání kompaktnější.
 
Nový HED6 bude dalším autem skupiny Hyundai-Kia, které bude vznikat na území bývalého Československa. Výroba pro evropské trhy by měla zakotvit ve slovenském závodě Kia Motors Slovakia. Dnes se tam vyrábějí modely cee’d, cee’d_sw, pro_cee’d a Sportage.
 
Hyundai poprvé ukázala na akci v Nošovicích také třídveřovou verzi malého modelu i20, který přišel na Český trh v pětidveřové variantě na konci loňského roku. Kromě něj se ukázal ještě pětidveřový i30 Blue se systémem vypínání motoru Idle Stop and Go (ISG), který slibuje 7% úsporu paliva v kombinovaném cyklu.
28.únor 2009