Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai začal stavět továrnu v Nošovicích

Jihokorejská automobilka Hyundai včera zahájila výstavbu areálu nového montážního závodu v Nošovicích na Frýdecko-Místecku za více než jednu miliardu eur. Slavnostní ceremoniál k zahájení stavby se odbude až na konci května.

Stavbě největší loňské investice v Česku předcházelo více než rok a půl vyjednávání a přípravných prací. “Datum zahájení výstavby závodu je pro nás pochopitelně důležité, ale vzhledem k tomu, že oficiální zahájení stavby za účasti významných hostů z Koreje i z České republiky plánujeme na květen, nebudeme nyní pořádat žádnou oslavu,” uvedl prezident HMMC Kim Ok-čo.  Bagry začaly v nošovické průmyslové zóně hloubit základy pro převodovkárnu, která jako první výrobní objekt v areálu má ode dneška právně platné stavební povolení. Hyundai už získal i povolení k výstavbě dalších dvou staveb – lisovny a karosárny-svařovny, dokumenty podle Vaňka vstoupí v platnost zhruba za dva týdny. 
Výrobní kapacita dvou typů aut značky Hyundai bude v roce 2009 dosahovat 200.000 kusů ročně a v roce 2011 bude přidáním třetího typu zvýšena na 300.000 aut ročně. Společnost Hyundai bude v tu dobu zaměstnávat více než 3500 zaměstnanců. Automobilka Kia, dceřiná společnost Hyundai, postavila montážní závod ve slovenské Žilině. Obě automobilky budou kooperovat.
31.březen 2007