Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Hyundai zvažuje výstavbu ruské továrny za 400 milionů dolarů

Největší jihokorejská automobilka Hyundai Motor uvažuje o investici zhruba 400 milionů dolarů (7,7 miliardy Kč) do vybudování továrny s roční kapacitou 100.000 vozů v Rusku.

Agentuře Reuters to řekl jeden z představitelů firmy, která nyní staví nový závod v České republice.
Automobilka v prvních sedmi měsících letošního roku zvýšila svůj prodej v Rusku zhruba o pětinu na 67.439 vozů z 56.294 vozů ve stejném období loni. Zhruba polovina prodaných vozů byla vyrobena na základě licenční dohody v nezávislé ruské továrně Taganrog.
Firma PricewaterhouseCoopers nedávno předpověděla, že Rusko by se v roce 2011 mohlo stát největším evropským trhem s automobily. Upozornila však, že prostor pro domácí značky Lada a Volha, jež byly kdysi pýchou sovětského automobilového průmyslu, bude kvůli silné zahraniční konkurenci velmi omezený.
Poptávka po nových osobních automobilech v Rusku v posledních letech rychle stoupá díky silnému růstu ekonomiky, jenž zvyšuje příjmy spotřebitelů. V letošním roce by měla zahájit provoz ruská továrna společnosti Volkswagen, která bude montovat modely VW a Škoda.
Hyundai letos v Nošovicích na Frýdecko-Místecku zahájil výstavbu nové továrny, která by měla pro evropský trh produkovat až 300.000 aut ročně a postupně zaměstnat až 3500 lidí. Do závodu pod Beskydami firma investuje 1,1 miliardy eur (přes 30 miliard korun). Hyundai již má továrny ve Spojených státech, Číně, Indii a Turecku.
21.říjen 2007