Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Infiniti se bude vyrábět v Sunderlandu

Značka Infiniti  potvrdila záměr vyrábět v závodě společnosti Nissan v Sunderlandu ve Velké Británii.

Zpráva hovoří o zásadní investici do výrobního závodu ve výši zhruba 250 milionů liber a očekávaném vzniku 1000 nových pracovních míst v Sunderlandu a po celé Velké Británii. Premiér David Cameron dodal: „Tato investice je skvělou zprávou pro severovýchodní Anglii a dalším vyjádřením důvěry v britský výrobní průmysl.

Zbrusu nový základní kompaktní model Infiniti by se měl začít vyrábět od roku 2015 a společnost Nissan bude díky němu poprvé schopna bojovat o zákazníky i v srdci prémiového segmentu.

V souvislosti s výrobou vozu Infiniti ve Velké Británii se očekává vznik 1000 nových pracovních míst po celé zemi, včetně 280 nových pracovních míst v továrně v Sunderlandu. Její výrobní kapacita by měla činit 60 000 vozů značky Infiniti ročně.  

Zajištění výroby nového vozu Infiniti vzhledem ke kapacitním omezením závodu v Sunderlandu znamená, že hatchback segmentu C, jehož výroba v této továrně byla ohlášena v dubnu, se bude vyrábět jinde. Rozhodnutí ohledně zdrojů pro tento vůz bude přijato a oznámeno později.

13.leden 2013