Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Invelt pořádal Alpina Days

Značka BMW ALPINA poprvé po pěti letech v sídle českého zastoupení Inveltu nabídla zákazníkům možnost testovacích jízd. V nabídce byla flotila sedmi modelů, které dorazily do České republiky.

Automobilku ALPINA založil roku 1965 Burkard Bovensiepen. Na ALPINA DAYS INVELT měli zákazníci možnost vyzkoušet tyto vozy:

BMW ALPINA B3 Touring je se svou vzrušující, a přitom vyváženou jízdní dynamikou a každodenní použitelností jedním z nejoblíbenějších a nejžádanějších modelů automobilové manufaktury ALPINA. BMW ALPINA B3 vstupuje s modelovým rokem 2023 do nové éry a získává přepracované hnací ústrojí, nový vnější design a nejnovější inovace BMW v oblasti digitalizace a konektivity.

Model ALPINA B5 Touring nabízí jemně vyvážený výkon, exkluzivitu a luxus v novém, moderním designu. BMW ALPINA B8 Gran Coupé kombinuje nejvyšší úroveň výkonu, dynamiky a pohodlí v odvážném a krásném designu. Exkluzivní automobil, který osloví všechny vaše smysly.

BMW ALPINA XB7 představuje nejvýkonnější SUV na světě. Je luxusní a reprezentuje výhody prostorného a exkluzivního vozu s mimořádnou jízdní dynamikou, bezkonkurenční manévrovatelností, výkonným hnacím ústrojím na nejvyšší technické úrovni a špičkovým výkonem. Od modelového roku 2023 bude BMW ALPINA XB7 využívat řadu produktových aktualizací, včetně nejnovější generace motoru V8, progresivního designu a nejnovějších inovací v oblasti jízdních asistentů a konektivity.

Modely BMW ALPINA XD3 si díky ještě ostřejšímu profilu výkonu, lepší ovladatelnosti a výrazně dynamičtějšímu vzhledu dále upevňují svou nejlepší pozici v segmentu. Jedná se o zkušený vůz, který vám aktivně pomáhá při jízdě a dává vám pocit bezpečí. O komfortní jízdě po dálnici netřeba pochybovat. V terénu tvořeném úzkými a klikatými silničkami se přesvědčíte o obratnosti a svižnosti BMW ALPINY. BMW ALPINA D5 Touring představuje špičkový výkonný diesel v moderním designu, který nastavuje vysokou laťku ve své výkonnostní třídě.

K dispozici byla i novinka BMW ALPINA B4 Gran Coupé. Čtyřdveřové Coupé vdechuje nový život již tak populární čtvrté řadě. BMW ALPINA B4 Gran Coupé spojuje tradiční přednosti ALPINY v novém vozu, který je stejně tak výkonný jako elegantní. Nové BMW ALPINA 4 Gran Coupé nabízí svižnou jízdu se zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 3,7 sekundy. Maximální rychlost je 301 km/h. Řadový šestiválcový bi-turbo motor, který vychází z modelu motoru BMW 558, je vybaven turbínou ALPINA účinně přeměňující energii výfukových plynů na plnicí tlak při nízkých otáčkách motoru.

Velký mezichladič zvyšuje účinnost nabíjecího systému. Optimalizované sací potrubí s velkoobjemovými pouzdry vzduchového filtru napomáhá reakci motoru. Přenos výkonu je bezproblémový v celém rozsahu otáček, což je charakteristickým znakem už tak jedinečného zážitku z jízdy. Tepelnou stabilitu zajišťuje vysoce výkonný chladicí systém se dvěma přemístěnými chladiči spolu s elektrickým ventilátorem o výkonu 1000 kW. Pohon všech kol je založen na systému BMW xDrive, který umožňuje plně variabilní rozdělení točivého momentu mezi přední a zádní nápravu. A jak se sluší na sportovní charakter BMW ALPINA B4, rozdělení točivého momentu je zaměřeno na zadní kola.

Jako pravé Gran Turismo kombinuje BMW ALPINA B4 Gran Coupé dynamickou jízdu s pohodlím. Sportovní podvozek lehce zvládá náročné podmínky a vyniká dynamikou, přitom ale zůstává stabilní i ve vysokých rychlostech. Velký důraz je kladen na bezpečnost při jízdě. B4 Gran Coupé je charakteristické svým výrazným elegantním designem, prodlouženým tvarem a plynulou linií střechy. Ve své třídě špičková výbava zahrnuje komfortní prvky, jako je vyhřívání sedadel a volantu, ale také nejnovější asistenční systémy BMW.

Základní cena BMW ALPINA B4 Gran Coupé je 2 380 221 Kč s DPH.

Zdroj: Invelt, Zita Vinšová
11.srpen 2022