Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Italové chtějí v Mošnově postavit továrnu na disky

Italská společnost Cromodora Wheels chce postavit v průmyslové zóně Mošnov na Novojičínsku továrnu na výrobu hliníkových litých disků automobilových kol. Stavba by měla začít v květnu, ukončení se předpokládá v srpnu 2008.

Vyplývá to ze záměru firmy zveřejněného na internetových stránkách informačního systému EIA. Italská společnost tak bude třetím investorem v mošnovské zóně. Všechny investory sem přilákala rostoucí poptávka automobilového průmyslu a stavba výrobního závodu Hyundai v nedalekých Nošovicích. Podle Daniela Adamčíka z ostravského magistrátu koupila Cromodora Wheels v mošnovské průmyslové zóně devět hektarů. Mateřská firma zatím z Itálie dodává disky kol například pro BMW a Mercedes. 
V mošnovské zóně už stojí rozestavená továrna na klimatizace a chladiče německé firmy Behr. Do stavby závodu na plastové autodíly, jako jsou nárazníky nebo přístrojové desky, se pouští i korejský Plakor. Obě firmy by měly zaměstnat zhruba po pěti stovkách lidí. Továrna Hyundai se má v Nošovicích na Frýdecko-Místecku začít stavět tento měsíc. Průmyslová zóna Mošnov má okolo 200 hektarů, polovinu území by měl obsadit velký investor mimo automobilový průmysl. Svůj vstup do mošnovské zóny zvažuje i americký Goodrich vyrábějící podvozky pro letadla Airbus a Boeing. Firma by chtěla začít stavět ještě letos a od příštího roku zaměstnat až 330 lidí.
28.březen 2007