Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Jahn končí ve Škodě a jde prodávat auta do Ruska

Dva roky vydržel bývalý vicepremiér Martin Jahn na místě personálního ředitele Škody Auto. Do firmy přišel 1. února 2006, automobilka včera oznámila, že jej posílá prodávat Volkswageny do Ruska. Zároveň se z postu člena představenstva automobilky přesouvá na místo předsedy její dozorčí rady.
 
Osmatřicetiletý Jahn se tedy na jaře přesune do čela Volkswagen Group Rusko, v Moskvě bude zodpovědný za prodej vozů značky VW.  Jeho nástupcem v představenstvu Škody s odpovědností za Řízení lidských zdrojů byl jmenován Klaus Dierkes (51).
Pro Martina Jahna znamená tato změna dlaší prudký obrat ve strhující kariéře. Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, poté začal v roce 1994 pracovat v agentuře CzechInvest. V roce 1996 se stal ředitelem jejího zahraničního zastoupení v USA (Chicago), kde také vystudoval marketing a komunikaci na  DePaul University a získal titul MBA. V roce 1999 byl jmenován generálním ředitelem CzechInvestu. V roce 2004 se stal místopředsedou vlády a ministrem pro ekonomiku a od výše zmíněného února 2006 je členem představenstva Škoda Auto zodpovědným za Řízení lidských zdrojů. Martin Jahn také zastává pozici prezidenta Sdružení AP.
Klaus Dierkes působil v různých funkcích koncernu Volkswagen od roku 1984. Od roku 2006 byl personálním ředitelem Volkswagen Německo a od července 2007 generálním zmocněncem koncernu Volkswagen.
10.únor 2008