Kategorie
Značky
Regiony
 
 

JÄKL investuje do automobilového průmyslu

Společnost JÄKL Karviná ze skupiny firem, které vlastní společnost Mittal Steel Ostrava, uvedla do provozu nový generátor na podélné svařování trubek směřujících do automobilového průmyslu.

Jde o další investici důležitou pro dodávky do automobilového průmyslu. Firma loni v listopadu zakoupila dělicí linku a letos v dubnu zprovoznila speciální zařízení na zkoušení trubek směřujících do automobilového průmyslu. Generátor za více než deset milionů korun je první letošní investicí karvinského hutního podniku do automobilového průmyslu.
Nákup testovacího zařízení povrchu trubek za 21 milionů korun byl ještě zahrnut do loňských investic, kdy firma koupila i linku na dělení trubek za 17 milionů. V roce 2005 firma za nové technologie na produkci autodílů utratila celkem 34 milionů korun.
Trubky z Karviné směřují k subdodavatelům pro automobilový průmysl, kteří zásobují firmy Toyota, Škoda, Dacia, Volvo nebo Karosa. Cílem karvinského podniku je v příštích dvou letech zdvojnásobit produkci pro automobilový průmysl, kterému v současné době dodává přes pět procent produkce.

5.listopad 2006