Kategorie
Značky
Regiony
 
 

James Bond přesedne do elektromobilu

V dubnu se začne natáčet nový příběh Jamese Bonda, agenta britské tajné služby s číslem 007. K rychlým přesunům bude tradičně využívat vůz Aston Martin, tentokrát však s elektrickým pohonem.

Jak uvádí server idnes.cz/auto tvůrci akčního hrdinu posadí za volant elektřinou poháněného modelu Rapide Electric a podle zdroje deníku The Sun stojí za změnou paliva oblíbené Bondovy značky režisér Cary Fukunaga, který je ekologickým nadšencem.

Ve filmu se v roli nepřemožitelného agenta popáté a naposledy objeví Daniel Craig, který tentokrát bude řídit vůz za čtvrt milionu liber (7,5 milionu korun) nevypouštějící zdraví škodlivé plyny.

Auto prý nebude postrádat obvyklé technické „hračičky“, s nimiž Bond udivuje okolí či likviduje soky. Přesto se tvůrci snaží přizpůsobit nepřemožitelného špiona trendu ekologické odpovědnosti.

Ve filmu o agentovi 007 s často téměř nadpozemskými schopnostmi si mohou tvůrci dovolit pominout fakt, že dojezd nepatří k silným stránkám elektromobilů. Auta do zásuvky mají sice ohromující zrychlení, na delší jízdy se ovšem zrovna nehodí. Uživatelé elektromobilů díky tomu patří k ukázněným motoristům, kteří po dálnicích jezdí hluboko pod rychlostními limity, pokud chtějí dojet někam dál.

Bondovy honičky s jeho elektrickým aston martinem tedy budou muset být bleskové a krátké, jinak bude padouchovi stačit ujíždět dostatečně dlouho.

 

Zdroj: idens.cz/auto, foto Aston Martin
20.březen 2019