Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Janeba letos čeká dva nové dealery VW

Volkswagen registroval loni na českém trhu 15 185 nových osobních vozů, což je o 1,8 % více než v roce 2011. Na hodnocení minulého roku a plány pro 2013 jsme se zeptali vedoucího značky Petra Janeby.

„Rok 2012 byl nejlepším rokem v historii značky Volkswagen v České republice, ve kterém jsme obhájili pozici největšího importéra nových vozů do České republiky. Náš úspěch je založen na více faktorech – na prvním místě stojí naši loajální zákazníci, dále neustále se rozšiřující modelová paleta, a také službami, které společně s našimi obchodníky a partnery trvale vylepšujeme a zdokonalujeme. Co se týká marží, tak obecně platí, že bitva o tenčící se portfolio zákazníků nebývá bez následků a my jsme se nikdy nebáli poprat o své zákazníky,“ řekl Janeba.

„V roce 2012 zastoupení značky Volkswagen v ČR posílili 4 prodejci. V roce 2013 očekáváme další 2 nové prodejce. Vzhledem k dominantnímu postavení značek skupiny Volkswagen Group nemůžeme tento jev ani řídit ani regulovat, což by si v těžkých dobách naše síť autorizovaných prodejců zasloužila,“ uvedl Jabeba pro Automakers.

Celý rozhovor přineseme v tištěném importérském speciálu!

9.únor 2013