Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Japonská Honda bude mít nového šéfa

Automobilka Honda Motor bude mít nového generálního ředitele. Druhý největší výrobce  v zemi oznámil, že dosavadní generální ředitel Takeo Fukui (64) v červnu odstoupí a ve funkci ho nahradí Takanobu Itó (55), nynější výkonný ředitel.

Změny ve vedení automobilky se kvůli globální krizi v automobilovém průmyslu očekávaly. Stejný krok nedávno učinila i konkurenční Toyota.
 
    Fukui stál v čele automobilky šest let. Nyní zůstane výkonným poradcem společnosti, která se stejně jako konkurenční firmy v odvětví potýká s prudkým poklesem prodeje.
 
    Itó začal pracovat v Hondě v roce 1978. V současnosti je zodpovědný za automobilové operace, v minulosti však vystřídal několik předních pozic. Mimo jiné řídil i výzkum a vývoj.
 
    Honda zaznamenala ve třetím finančním čtvrtletí kvůli slabé poptávce a silnému jenu propad zisk o 90 procent na 20,24 miliardy jenů (necelých pět miliard korun). Díky své obezřetnosti a záchranným opatřením zůstává však jednou z mála japonských automobilek, které by se za fiskální rok do konce března měly vyhnout celoroční ztrátě, napsaly agentury AP a Reuters.
5.březen 2009