Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Javurek předal policii 80 dodávek

Osmdesát speciálně upravených vozů značky Volkswagen za celkem 128 milionů korun, které budou sloužit jako pojízdné policejní stanice, předal v úterý na Jarově zástupcům policie generální ředitel IVG Rudolf Javurek. Přítomen byl také exministr vnitra Ivan Langer.

Rudolf Javurek také na Jarově Ivanu Langerovi speciálně poděkoval. „Vážíme si spolupráce s policií, je to náš seriózní klient. Sice mě vždy na dálnici vyděsí, když za mnou jede policejní vůz, hned mě zase ale uklidní vědomí, že je to Volkswagen,“ žertoval před asi dvacítkou shromážděných novinářů Rudolf Javurek.
 
V každém z okresů České republiky bude k dispozici jeden vůz. Volkswageny mají ušetřit lidem cestu do stálých služeben a zrychlit práci policie při mimořádných událostech. Nyní budou nasazeny do oblastí zasažených povodněmi, sdělila dnes mluvčí policejního prezidia Dagmar Bednarčíková. Pojízdné policejní stanice jsou měly být podle dřívějšího vyjádření ministerstva vnitra mnohem komfortnější než současné mikrobusy dopravní policie, které bývají například na místech dopravních nehod. Mají pohon na všechny čtyři kola, takže se dají použít i v terénu.
10.červenec 2009