Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Javurek: už nechceme čekat na šrotovné

Z importérů se na Autoshow objevili zástupci IVG. Šéf firmy Rudolf Javurek si novinářům stěžoval na odkládání šrotovného. Tiskovou konferenci IVG na veletrhu ozdobili také celebrity – finalistky soutěže miss, zpěvák Matěj Rupert a herec Martin Dejdar.

Prodej aut v Česku letos klesl o téměř 14 procent, částečně kvůli čekání lidí na šrotovací prémii za vyřazení starého auta. Naopak v sousedním Německu po zavedení šrotovného podle Javurka prodej o 11 až 12 procent stouply. "Je to důsledek politiky české vlády. Kdyby nyní vláda řekla, že šrotovné nebude, byla by to lepší zpráva, než když neříká nic," uvedl. 
Jasné rozhodnutí o šrotovném přitom podle Javurka přijde nejdříve po volbách, tedy v druhé polovině příštího roku. "Čeká nás ještě 12 měsíců nejistoty," uvedl. 
Celkový pokles prodeje osobních a lehkých užitkových aut na českém trhu v letošním roce by se podle Javurka mohl pohybovat kolem deseti procent. V příštím roce by pak prodej mohl být v lepším případě na úrovni letošního roku. "Doufám, že se podaří zvýšit prodej užitkových vozů a vozů nižších tříd," dodal.

25.říjen 2009