Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Je známa finálová trojice světového auta roku

Středa přinesla první informace o užším finále Světového auta roku 2008 (World Car of the Year 2008). V tom nejostřejším souboji se spolu utkají Ford Mondeo, Mazda 2 a Mercedes-Benz C.

Auto roku se vyhlašuje jak na národních úrovních (v ČR vyhrála toto ocenění Kia cee´d), tak i celoevropsky (vítězem Fiat 500) a celosvětově. A právě celosvětová soutěž je pomyslně pro všechny automobilky asi ta nejméně důležitá, protože se do nominací dostanou i vozy, které jsou určené jen pro vybrané trhy. Ale pro mnohé to znamená, že si mohou poměřit své síly se všemi na světě a v případě úspěchu pak vše marketingově prodat. Volí se však i další kategorie. Z desítky finalistů se do superfinále probojovaly dvě audiny (R8 a S5) a doplnilo je podle očekávání BMW M3. Audi má také zastoupení v kategorii o nejlepší design, kde se model R8 utká s Mazdou 2 a Volvem C30.

V poslední kategorii o ekologické auto se hodnotí nízká spotřeba a emise ve spojení s technickou vyspělostí a přitom i nízkými výrobními a ekologickými náklady. Objevuje se tady BMW 118d Efficient Dynamics, Smart ForTwo cdi a Volkswagen Passat 1.9 TDI BlueMotion.

8.březen 2008