Kategorie
Značky
Regiony
 
 

JET Investment koupila MSV Metal

Brněnská investiční skupina vyhrála tendr na koupi přímého nástupce bývalého závodu na výrobu vagónů, který produkuje také výkovky pro autoprůmysl.

Ve čtvrtek 24. ledna zvítězila brněnská investiční skupina JET Investment ve výběrovém řízení na koupi společnosti MSV Metal Studénka, předního evropského výrobce zápustkových výkovků a podsestav pro železnice a další průmyslová odvětví. Tuzemský investor kupuje podnik v reorganizačním řízení prostřednictvím své společnosti ROCA Capital. Ve Studénce hodlá zachovat a dále rozšiřovat výrobu.

JET Investment  uzavřela prostřednictvím vlastní společnosti ROCA Capital smlouvu o koupi 100% podílu v MSV Metalu.

„V MSV Metal Studénka rozhodně plánujeme zachovat výrobu a zaměstnanost a dále pracovat na růstu společnosti skrze akvizici nových zákazníků, získávání nových teritorií, zaváděním nových produktů a v neposlední řadě také možnou synergií s ostatními společnostmi našeho portfolia,“ říká Igor Fait, předseda představenstva JET Investment.

Společnost MSV Metal Studénka, která je předním evropským výrobcem zápustkových výkovků, výlisků, nárazníků, tažných háků, šroubovek a táhlových ústrojí pro železnici a další průmyslová odvětví se dostala do insolvence v květnu roku 2011 kvůli potížím předchozího akcionáře. Reorganizace společnosti se začala realizovat v červenci 2011.

V případě MSV Metal Studénka se jedná o jednu z největších soudem povolených reorganizací výrobní společnosti v České republice. Spolu s největší koncernovou přeshraniční reorganizací skupiny KORD, kterou JET Investment převzal v lednu 2010, tak potvrzuje pozici společnosti JET Investment jako přední private equity skupiny v oblasti restrukturalizací průmyslových společností v České Republice.

MSV je přímým nástupcem bývalého závodu na výrobu vagónů založeného v roce 1901 a je tradičním a předním evropským výrobcem zápustkových výkovků a podsestav pro železnice i další odvětví (včetně automobilového průmyslu, zemědělství, stavebnictví, těžebního průmyslu atd.). MSV vlastní přes 60 výrobkových certifikátů a systémových certifikátů téměr pro téměř všechny evropské železnice.

Cílem společnosti JET Investment je nadále rozvíjet stávající portfoliové společnosti a zároveň pokračovat v aktivním vyhledávání akvizičních příležitostí středně velkých výrobních společností v České republice a v regionu střední Evropy. JET Investment ovládá následující společnosti: KORD Group (KORDÁRNA Plus a.s., TEXIPLAST, a.s., SLOVKORD Plus a.s., KORDSERVICE SK PLUS, s.r.o., Slovenský hodváb PLUS, s.r.o.), STROJÍRNY POLDI, a.s., PBS INDUSTRY, a.s., a AVÍZO s.r.o.

8.únor 2013