Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Jezdci Octavia Cupu slavili Společné století

Závodní víkend na rakouském okruhu Red Bull Ring se nenesl jen v duchu závodění. Jezdci Octavia Cupu, jejich týmy mechaniků, kolegové, fanoušci a rodinní příslušníci také hrdě nosili české vlajky v rámci oslav Společného století.

Jde o mezirezortní projekt napříč ministerstvy a dalšími institucemi, ke kterým se OC připojuje. „Česká a Slovenská republika letos společně oslaví sto let své samostatnosti. Také pro nás sportovce je velkou ctí připojit své gratulace,“ říká závodník a mistr Evropy cestovních vozů z roku 2015 Michal Matějovský, který měl samolepkou s logem Společného století po celý víkend vyzdobenou kapotu své závodní octavie.

Vyzdobené auto neměl na slavném rakouském okruhu F1 jen Matějovský. Podporu oslavám československé státnosti vyjádřila jediná žena ve startovním poli Tereza Zajíčková na kapotě své designově výrazné octavie s přezdívkou golden zebra.

„Přeji nám spoustu sportovních fanoušků a aby se českému motorsportu dařilo,“ vznesla přání mladá závodnice vyzdobená samolepkami s českou vlajkou. Spoustu úspěšných sportovců a obzvlášť závodníků, o kterých bude slyšet po celém světě popřál České republice zatím nejúspěšnější závodník letošní sezóny Octavia Cupu Tomáš Pekař.

Oslavy Společného století na Red Bull Ringu dokumentuje video, ve kterém svou zdravici přidal také Matouš Kubů, k lásce k českým holkám, houskovým knedlíkům a motorsportu se doznal polský závodník Maciej Laszkiewicz. Pogratuloval také další známý český okruhový závodník Josef Král.

Zdroj: Octavia Cup
31.květen 2018