Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kaipan bude vyrábět roadstery z fabií

Tuzemský výrobce sportovních roadsterů Kaipan bude vedle přestaveb zastaralých favoritů nabízet i stavebnice na přebudování Škody Fabia na kabriolet pro mladé. Firma očekává roční prodej kolem 40 vozů pod označením Kaipan 15, a to buď ve formě stavebnic, které si zákazník sestaví sám, nebo kompletních aut. Na tiskové konferenci to uvedl majitel firmy Michal Hradský.

Kaipan 15 má podle Hradského téměř shodnou karoserii jako model 14, podvozek a motor ale pochází z modernější Fabie. K dispozici je zatím stavebnice pro motor o objemu 1,4 litru, na podzim by měly přibýt další pro benzinové agregáty o výkonu mezi 40 a 77 kilowatty. 
 

Použití modernějšího podvozku a motoru umožní vůz vyvážet i do zahraničí. "Jistý zájem registrujeme v západní Evropě, například v Německu," dodal Hradský. Podle něj zatím firma nemá žádné objednávky, protože projekt do dnešního dne tajila. Vývoj nového vozu trval dva roky.
 

Při přestavbě si zákazník dodá motor, převodovku a některé podvozkové díly. Za základní stavebnici zájemce zaplatí 159.000 korun, za kompletně sestavené auto pak 457.000 Kč. U stavebnic musí počítat s dalšími 25.000 Kč za závěrečnou prohlídku před vydáním technického průkazu.
 

Kaipan sídlící ve Smržovce na Jablonecku se zpočátku zaměřoval na výrobu replik legendárního Lotusu 7. Těch dosud pod označením Kaipan 47 a Kaipan 57 vyrobil kolem 170 kusů. Přestavěných favoritů Kaipan 14 v současnosti po českých silnicích jezdí kolem 115.
 

Kaipan je spolu s další značkou Gordon jediným malosériovým výrobcem aut v Česku. Gordon se specializuje na luxusní klasické sportovní vozy z 30. let minulého století.

6.září 2008