Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kamil Ziegler jde do AAA Auto

Finančník Kamil Ziegler bude řídit ekonomiku skupiny AAA Auto. Po Vratislavu Kulhánkovi je to už druhý špičkový manažer, který míří do byznysu s ojetinami.

Členem vrcholového managementu skupiny AAA AUTO se stane  od 1. května, přičemž převezme řízení nově vytvářené ekonomické divize a některé další významné řídicí pravomoci v rámci společnosti. „Těší nás, že Kamil Ziegler zásadně posílí nejen strategii řízení a kontrolu celé oblasti financí, ale také kontroly a snižování nákladů v období, jemuž předcházela historicky nejsilnější expanze naší skupiny,“ prohlásil generální ředitel a zakladatel AAA AUTO Anthony James Denny. „Pod jím řízenou ekonomickou divizi bude nově spadat oblast financí, vztahů s investory, analýza a rozvoj obchodu, mergers & acquisitions a centrální nákup,“ dodal Anthony Denny.

 

„V příchodu výrazné manažerské osobnosti  Kamila Zieglera vidím jednoznačně další příležitost  k posílení  procesu odpovědné korporátní správy AAA AUTO,“ zdůraznil Vratislav Kulhánek, předseda správní rady AAA Auto Group N.V., v Nizozemsku registrované mateřské společnosti skupiny AAA AUTO. „Těším se na novou výzvu v rychle expandující skupině AAA AUTO zejména s ohledem na významné možnosti postupného zvyšováni hodnoty společnosti pro akcionáře,“ prohlásil Kamil Ziegler.

Kamil Ziegler (*1962) vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu obchodní, dále je absolventem Southern Methodist University, Dallas. Zastával řadu významných funkcí v bankovním sektoru, od výkonného a finančního ředitele Komerční banky přes náměstka generálního ředitele a člena představenstva České spořitelny, generálního ředitele a předsedu bankovní rady Konsolidační banky, až po funkci předsedy představenstva a generálního ředitele Raiffeisenbank. Od roku 2004 pracoval ve skupině PPF, přičemž od srpna 2007 byl místopředsedou představenstva PPF. Zůstává nadále členem statutárních orgánů v rámci skupiny PPF. V současné době zastává také funkci víceprezidenta Klubu finančních ředitelů České republiky.

17.únor 2008