Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kamil Ziegler se stal manažerem AAA AUTO

Někdejší manažer PPF Kamil Ziegler, známý především z finančního sektoru, se od května ujal funkce výkonného ředitele ekonomické divize skupiny AAA AUTO. Ještě před tím byl také 25. dubna valnou hromadou zvolen exekutivním členem představenstva AAA Auto Group N.V.
 
Do řídící působnosti pana Kamila Zieglera tak bude spadat oblast financí, vztahů s investory, analýz a rozvoje byznysu, fůzí a akvizic, vztahů s finančními institucemi, informačních systémů  a centrálního nákupu, uvedla firma.
 
„Příchod Kamila Zieglera představuje další posílení našeho vrcholového týmu za situace, kdy konsolidujeme předchozí růst skupiny, tvrdě snižujeme náklady na každé z našich 47 poboček
a soustřeďujeme se na klíčovou oblast našeho podnikání, tedy obchodování s likvidními ojetými automobily na trzích střední Evropy,“ zdůraznil generální ředitel a většinový akcionář AAA AUTO Anthony James Denny.
 
Ziegler (*1962) vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu obchodní, dále je absolventem Southwestern Graduate School of Banking na Southern Methodist University, Dallas. Zastával řadu významných funkcí v bankovním sektoru, od výkonného a finančního ředitele Komerční banky a.s., přes náměstka generálního ředitele a člena představenstva České spořitelny a.s., generálního ředitele předsedu bankovní rady Konsolidační banky Praha s.p.ú., až po funkci předsedy představenstva a generálního ředitele Raiffeisenbank a.s. Od roku 2004 pracoval ve skupině PPF jako výkonný ředitel pro finance a od srpna 2007 také jako místopředseda představenstva PPF a.s. Zůstává nadále členem statutárních orgánů některých společností v rámci skupiny PPF. V současné době zastává také funkci viceprezidenta Klubu finančních ředitelů České republiky.
17.květen 2008