Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kangoo Van je mezinárodní dodávka roku 2022

Na veletrhu Solutrans v Lyonu předal Jarlath Sweeney, předseda poroty IVOTY, cenu International Van Of The Year 2022 pro Kangoo Van Marku Sutcliffovi, řediteli divize užitkových vozidel skupiny Renault.

Celoevropská porota, složená z 24 novinářů s odbornými znalostmi v oblasti užitkových, průmyslových a dopravních vozidel, zařadila nejnovější dodávku Renault na první místo v seznamu 14 lehkých užitkových vozidel 11 různých značek uvedených na trh v posledních měsících.

Pro porotu IVOTY je hlavním kritériem pro udělení ceny přínos pro standardy segmentu lehkých užitkových vozidel v oblasti efektivity, bezpečnosti, udržitelnosti a ekologických standardů. Renault získal ocenění IVOTY již počtvrté, a to po modelech Master v roce 1998, Trafic v roce 2002 a Kangoo Z.E. v roce 2012.

Nový Kangoo Van bude na jaře 2022 k dispozici také v elektrickém provedení a později i v prodloužené verzi.

ZÁVOD V MAUBEUGE, CENTRUM EXCELENCE
Od roku 1997 je závod Renault v Maubeuge v regionu Hauts-de-France hlavním výrobním závodem pro Kangoo. Pro zajištění nejvyšší kvality výroby nového modelu Kangoo v užitkové a osobní verzi, stejně jako vozidel svých partnerů Mercedes-Benz a Nissan, investoval Renault 450 milionů eur a provedl v závodě rozsáhlou transformaci: novou vysokorychlostní lisovací linku XXL určenou pro lisování velmi velkých dílů, 630 nových robotů pro zpracování plechu, nové aplikační roboty a novou linku pro kontrolu kvality laku, modernizaci montážních zařízení s logistikou tformou « full kitting » a novou dokončovací linku. Závod také vybudoval novou dílnu na montáž baterií, aby se připravil na příchod elektrické verze vozu Kangoo Van, která bude uvedena na trh na jaře 2022.

RENAULT KANGOO, OPRAVDOVÝ PŘÍBĚH ÚSPĚCHU
Od svého uvedení na trh v roce 1997 vyrobil Renault po celém světě 4,3 milionu vozů Kangoo, a to jak ve verzi pro osobní, tak pro užitkové vozy, ve třech generacích modelů. Kangoo se vyrábí převážně v Maubeuge, ale také v závodě Santa Isabel v argentinské Córdobě.

Zdroj: Jitka Skaličková
30.listopad 2021