Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kia a UEFA potěšily chlapce z Klokánku

KIA MOTORS CZECH spolu s UEFA zprostředkovali vybranému chlapci z Klokánku Štěrboholy v Praze unikátní fotbalový zážitek. V rámci zápasu Evropské ligy UEFA mezi mužstvy AC Sparta Praha a Celtic FC se chlapec stal virtuálním oficiálním nosičem turnajového míče.

Program oficiálních nosičů turnajového míče funguje od sezóny 2018/2019, kdy se automobilka Kia stala oficiálním sponzorem Evropské ligy UEFA. Role OMBC umožňuje mladým fotbalovým fanouškům ve věku od 8 do 12 let získat jedinečnou příležitost přinést na trávník oficiální turnajový míč před zraky celého stadionu, kam přivedou rozhodčí, činovníky zápasu a samotné hráče.

Aby mladí fanoušci nebyli o tuto možnost připraveni ani během pandemie onemocnění COVID-19, přišla Kia s alternativním řešením, které jim umožní zachovat živý kontakt s hráči a zároveň si odnést nezapomenutelný zážitek. Na letenském stadionu bude umístěna velkoplošná obrazovka s kamerou, skrze kterou bude probíhat živé spojení mezi procházejícími hráči obou klubů a vybraným chlapcem. Bude zde tak prostor pro pozdravy i pro navázání krátkého hovoru mezi chlapcem a hráči.

„Program oficiálního nosiče turnajového míče je pro nás velmi důležitý. Umožňuje totiž zprostředkovat mladým fanouškům zážitek, na který budou vzpomínat celý život. Jsme proto velmi rádi, že se nám podařilo zachovat živý kontakt mezi fanoušky a hráči, i když skrze virtuální platformu. Doufáme přitom, že brzy se budou moci mladí fanoušci opět objevit přímo na zaplněném stadionu a zažít tuto neopakovatelnou atmosféru na vlastní kůži,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR & Corporate Event Manager KIA MOTORS CZECH.

Kateřina Vaňková Jouglíčková

Zároveň dodává, že Kia hledá způsoby, jak fanouškům ještě více přiblížit atmosféru přímo ze stadionu. Během pandemií ovlivněného finále loňského ročníku Evropské ligy UEFA 2019/20 v německém Kolíně nad Rýnem proto vyzkoušela předání turnajového míče v reálném čase pomocí virtuální reality a 360stupňové kamery.

Prvním lokálním virtuálním oficiálním nosičem turnajového míče utkání Evropské ligy UEFA v sezoně 2020/21 bude pro zápas mezi mužstvy Sparta Praha a Celtic Glasgow konaném ve čtvrtek 26. listopadu 11letý Mbai Onassie Eseme. Chlapec je v současné chvíli umístěn spolu se svými sourozenci v Klokánku Štěrboholy, který český importér vozů Kia podporuje. „Malého Onassie k fotbalu přivedl otec, se kterým si nyní rádi společně zakopou. V minulosti hrál Onassie za teplický fotbalový klub a patřil vždy k nejlepším hráčům na hřišti. Proto jsme byli velmi rádi, když nás Kia s touto možností oslovila. Nejen pro Onassieho, ale pro celý život v našem Klokánku je to velká událost,“ říká Mgr. Petra Vídenská, ředitelka Klokánku Štěrboholy. Onassie fotbalem doslova žije, v létě strávil týden na příměstském fotbalovém táboře, ze kterého si odvezl spoustu zážitků.

Zdroj: Kateřina Vaňková Jouglíčková
30.listopad 2020