Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kia dnes na Slovensku spouští sériovou výrobu C’eedu

Dnes ráno byla ve slovenské Žilině zahájena sériová produkce modelu střední třídy C’eed. Korejci jich chtějí ještě do konce roku vzrobit 5000, na českém trhu bude startovat na 339 980 korunách.

Kia je dceřinou společností největší jihokorejské automobilky Hyundai, která chystá výstavbu továrny také v České republice. “Do konce roku plánujeme vyrobit přibližně 5000 kusů, na tolik už máme objednávky od našich dealerů v rámci Evropy. Auta budeme dodávat do celé Evropy. Hlavní zaměření bude na západoevropské země, kde je prodej mnohem vyšší než na trzích střední a východní Evropy,” prohlásil mluvčí značky Petr Dvořák. 
Kia chce na Slovensku investovat celkem miliardu eur. Výroba továrny by měla do roku 2009 dosáhnout 300.000 vozů ročně. Automobilka plánuje zaměstnat celkově zhruba 3000 lidí. Dalších 700 lidí by mělo najít práci u přibližně deseti dodavatelů součástek, kteří dokončují nové závody na Slovensku. Kdy bude nová Kia u českých dealerů?  “V prosinci budeme zahajovat prodeje pětidveřových modelů, v průběhu příštího roku přijde na trh i kombík a třídveřová varianta. V Česku chceme příští rok prodat celkem tisícovku vozů,” uvedl výkonný ředitel Kia Motors Czech Vít Pěkný.

11.prosinec 2006