Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Kia odhaluje první skicu nového SUV

Kia Motors odhalila první skicu svého nového malého SUV. Nový model, jenž se kompletně představí letos v létě, nabízí přednosti klasického SUV v kompaktním formátu.

Robustní design, typický pro klasické vozy SUV, jde ruku v ruce s prvky exteriéru, jako je například dlouhá kapota, výrazná a charakteristická křivka na předním nárazníku nebo ostré prolisy karoserie. Robustní boční linie v kombinaci s prosklením, které se postupně zužuje směrem k zádi vozidla, společně se zadním nárazníkem vč. kovové napodobeniny tlumiče výfuku propůjčují kompaktnímu SUV sportovní charakter.

 

Vnější design nového kompaktního SUV působí luxusněji díky LED světlometům protaženým do masky chladiče. Světlomety zaujmou trojrozměrnou grafikou a technicky propracovaným rastrem ve tvaru diamantu na zadních hranách. Podobná grafika se opakuje na zadních LED světlech.

Nový model, představující první malé SUV značky Kia pro světové trhy, se v Koreji začne prodávat v druhé polovině roku 2019. Brzy poté budou prodeje tohoto vozu zahájeny i v ostatních regionech.

Zdroj: Kia Motors
15.květen 2019